Wow, feels good to listen to music pretty out loud while no one is at home being tortured with the voice singing along :) First, with Placebo then followed by Lana Del Rey. I know, it's a weird combo :) But I feel good, before the week begins tomorrow.  Blaring away some of my favorites Every You, Every Me by Placebo, Summertime Sadness and National Anthem by Lana del Rey, makes me re-fuel energy. 

Did you notice the stripe-mania going on? :) You can pretty much see them everywhere. Many high-street brands and designers have featured them and we will be seeing them quite for a while, I'm sure.  After all, black 'n white is a classic, isn't it?

In this post you can see variations of this trend and how I interpreted according to my own style. Hope you like what I've put together. 

Have a nice Sunday! 

Vay canına, epeydir yapmıyordum bunu; çok yüksek sesle müzik dinleyip şahane sesimle ona eşlik etmeyi :) Buna şahit olan kimsenin olmaması iyi oldu :) Placebo ile başlayıp Lana Del Rey ile devam ediyorum ve evet, farkındayım, tuhaf bir kombinasyon oldu bu :) Ama iyiyim, özellikle de yarınki Pazartesi ile başlayacak olan sevimsiz iş haftası öncesi bu iyi oldu.  Enerji doldu içime birden. 

Şu aralar süregelen çizgili-manyası sizin de dikkatinizi çekti mi? Pek çok yerde rastlayabilirsiniz siyah-beyaz çizgililere.  Hazır giyim markaları ile tasarımcılar  koleksiyonlarında sıkça ele almışlar bu ikiliyi.  Ne de olsa siyah-beyaz çizgililer bir klasik, değil mi? 

Bu postumda bu trendin çeşitlemelerini ve benim yorumlamalarımı ele aldım.  Umarım beğenirsiniz.

Mutlu Pazarlar!
photos: elle.com

Thanks for reading!
 
Top