My all-time fave model is and fashion icon is Kate Moss. I'm neither interested in her lifestyle nor my love for her indicates my approval of her lifestyle. I simply love her style, her sense of fashion and how she holds herself. She's always effortlesly chic and so pretty. Maybe it's because my style is a bit similar to her; simple yet chic. However, with her cat eyes and incredibly high cheekbones, she takes it to a whole new level.

With a simple pair of boyfriend jeans, a tee, and a blazer she's there. Her hair always so blonde and effortless, followed with her signature cat eye eyeliner, makes the perfect look.
 
The key to her style is skinny jeans, neutral colors, simple tees, blazers and chic heels. 


Benim için tüm zamanların en favori modeli Kate Moss'tur.  Yaşam tarzına ne bir ilgim var, ne de onaylıyorum; tek ilgilendiğim stili ve moda anlayışı.  Tarzına tek kelime ile bayılıyorum.  Belki biraz da kendi stilimi de onunkine yakın gördüğümdendir; içgüdüsel bir durumdur belki yani.  Her zaman özenilmemiş fakat son derece şık görünüyor.  Kedi gözü makyajı ve çıkık mı çıkık elmacık kemikleri ile bir boyut ötesine götürüyor tüm durumu. 

Basit bir boyfriend jeanler, t-shirt ve bir blazer ile tamam.  Tabi her daim sapsarışın ve özenmemişçesine duran saçlarına eşlik eden alamet-i farikası kedi gözü makyajı ile mükemmel görüntüyü yakalıyor.To get her style:

Kate Moss'un stilini yakalamak için:


Thanks for reading!
                                                                                                  
 
Top